Статтi

Що таке iнфрачервоне опалення?

Інфрачервоне опалення - що це таке і з чим його їдять?


Що означать короткі хвилі/довгі хвилі? Чи беспечно це для нашого організму?


Інфрачервоні промені випромінюються всіма тілами, що мають температуру вищу за абсолютний нуль.


Тіло людини, сонце, обігрівач — все це має інфрачервоне випромінюання, або його також називають “теплове випромінювання”. Інтенсивність цього випромінювання залежить саме від його температури.

Людина постійно перебуває під дією ІЧ-випромінювання у повсякденному житті. Основним природним джерело його є сонце. А до штучних, можемо віднести обігрівачі, системи опалення, прилади нічного бачення, пульти дистанційного керування.

Слово “випромінювання” у багатьох людей асоціюється з чимось шкідливим. Але порівнюючи з рентгенівським, ультрафіолетивим чи НВЧ, інфрачервоне випромінювання абсолютно беспечно для організму людини. Та чи є воно корисним?

Запевняємо — так! Інфрачервоне випромінювання дуже активно використовується в медицині, воно проникає в тканини та забеспечує прогрів.

Інфрачервоні хвилі в діапазоні довгого випромінювання проходять через повітря, майже не прогріваючи його, та потрапляють в тіло людини. При цьому довжина хвилі залежить від температури нагрівання: чим вища температура, тем коротша довжина хвилі і вища інтенсивність випромінювання. З самого початку ІЧ випромінювання використовували в США для обігріву недоношених дітей. Саме цими хвилями випромінює мати плід в період зачаття та до самого народження. Саме довгими хвилями!

Короткі хвилі ІЧ випромінювання дуже шкідливі... Середньохвильові чі короткохвильові обігрівачі впливають на організм людини таким чином, що зменшується кисневе насищення крові, понижується венозний тиск, сповільнюється кровоток, та на останок, виникає порушення діяльності серцево судинної та нервової систем.

Обігрівачі Dimol – це саме довгохвильові інфрачервоні панелі, які звичайно безпечні для організму, та мають сприятливі властивості для того, щоб ви були здорові та мали гарне самопочуття! З повагою та піклуванням, компанія Dimol – якіcне тепло!

Приклад розрахунку для основного виду опалення

Чим вигiдне електроопалення?

  • Тариф на електроопалення 0,90 грн/кВт (3000 кВт на мiсяц).
  • Двохзональний лiчильник електроенергiї (з 23:00 до 7:00) - 0,45 грн/кВт.
  • Цiна електричної 1 Гкал.тепла - 1168 (кВт/Гкал) х 0,65 (грн/кВт) = 759,20 грн.


  • Цiна газової Гкал.тепла - 130-150 м3 х 7,00 = 910-1050 грн.
  • Цiна Гкал. централiзованого опалення, або модульної котельнi 1450-1900 грн./Гкал.
Даний приклад розрахунку наведений для неутеплених квартир

в цегляних будинках з металопластиковими вiкнами,

де орiєнтовнi тепловтрати складають 80 Вт/кв.м.


Для панельних будинкiв з неутепленим фасадом, тепловтрати

будуть складати приблизно 100 Вт/кв.м.,

з утепленим фасадом 60-70 Вт/кв.м.